Přeji krásné bzzléto!

19. července 2015 v 19:00 | Necroparanoia |  Výkřiky do prázdna
Pokud možno krásné. To co zažívám se nějak neslučuje s představou krásnýho léta.

Máme krásný letní den, který jste si samozřejmě chtěli vychutnat, jako ten včerejší a tak jste šli spát pozdě. A kdo chodí pozdě spát, ten pozdě vstává. No a kdo dneska pozdě vstává, ten sám sobě škodí. Proč?
Protože to příjemné letní ráno už dávno odnesla devátá hodina a máme tu několik klasických letních zbraní na udržení dotěrného lidstva uvnitř.
VEDRO NA CHCÍPNUTÍ. To je první, co vás přepadne, když vylezete ze dveří. Ono někdy stačí i otevřít okno. Chcete se hýbat, ale svalová křeč z vedra vám to nedovolí. Chcete se napít, ale je natolik vedro, že voda se vypaří dřív, než dopadne z kohoutku na dno dřezu. Voda v láhvi se už dávno přeměnila na nové skupenství. Horká vazká hmota. Chcete umřít, ale to taky nejde. Nezbývá než čekat. Asi tak na listopad.
HMYZÍ LETKY NA SVÁ MÍSTA. Jakmile jen malinko opadne nechutný dusno, přijde na řadu nekonečnej repertoár rozličných bestií. Šest nohou, osm nohou, blanitý křídla, žádný křídla, složený oči, normální oči, bez očí, sosáky, žihadla, bodadla, kladélka... fantazii se meze nekladou! Mým osobním favoritem je takzvaná "lepivá moucha", vrchol vší odpornosti a otravnosti. Přilepí se ke kůži, nejde sundat a navíc nebzučí, takže ani nevíte, že se pohybuje někde kolem vás. Obrovský pavouky vylákalo teplo ven a neváhají si to štrádovat přes vaší koupelnu, procházet se po kuchyni a drze u toho klapat nohama, jako by je měli dřevěný. O vosách a bodavym hmyzu ani nemluvě. Všude to bzundí, bzučí, bzulinká a člověku nezbyde nic jinýho, než čekat až vychcípají. Asi tak v listopadu.
NE ZROVNA UKÁZKOVEJ STAV KOUPALIŠŤ. Pokud se rozhodnete i přes tohle všechno vylézt ven, bude to pravděpodobně pro nejnutnější potraviny pro přečkání týhle krize a nebo k vodě. Pak ale vězte, že najít hezký místo na osvěžení po těžkym letním dnu není úplně jednoduchý. Čekají na vás různý překážky, od zelených vrstev na hladině až po divný lidi, se kterýma prostě do jedný vodní plochy nevlezete. Buď najdete obrovskej rybník plnej zelenýho slizu a dravých ryb a nebo malinkej bazének, u kterýho je snad celej okres. Čest koupalištím, který jsou mezi výjimkama.
"JE LÉTO, MUSÍME SI UŽÍVAT" Ne, nemusíte. Můžete si dělat co chcete. Tenhle pseudomoderní kýč nechte třináctkám. Stejně tak si můžete užívat i v listopadu. Dospělí jedinci chápou, že to není o ročním období.
"JE LÉTO, BĚŽTE VEN" Ne, zrovna teď nechceme. Je tam asi milion stupňů ve stínu a všechno výše zmiňované. Půjdeme a v listopadu.
KDYŽ PŘIJDE BOUŘKA, TAK STEJNĚ NEPŘIJDE. Už se stahují mračna, už je cítit elektrizování ve vzduchu, očekáváte pvní hrom. Jakmile udeří, tak se ani neblýskne a už je všechno pryč. A počasí naprosto totožný, jako před hodinou.

A jaký z toho plyne ponaučení? Není potřeba žít jen v létě a zbytek roku přežívat. Ono vlastně není o co stát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hëllena Hëllena | Web | 19. července 2015 v 19:21 | Reagovat

1) Když jsem opouštěla republiku, tak byl zrovna solidní chcanec, ale po bouřce většinou přichází kruté dusno, takže věřím, že v ČR to s teplotami není o nic lepší než tady v HR, kde slibují čtyřicítku..
2) Áá, hmyzáci, tak to věřím, mě naštěstí ohrožují jenom komáři. Ale i tak je to dost otrava. A ti pavouci vážně klapou nohama? To si nedokážu představit.. :D
4) Pokud chodíme do školy, tak nám fakt na to užívání si moc času nezbyde, mimo dobu prázdnin. Dokonce ani v listopadu..
5) Jestli se někdo bude divit, proč jsem první den dovolené za celou dobu nevytáhla paty, a to dokonce ani na pláž za slůůůníkem, ukousnu mu hlavu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama