Novoroční předsevzetí

2. ledna 2017 v 0:08 | Necroparanoia |  Výkřiky do prázdna
Aneb dávat či nedávat?


Každý rok si chci nějaké dát, ale každý rok mě to pustí a pak jsem akorát zklamaná, že jsem to nedokázala. Nebo se jako novoroční předsevzetí do něčeho nadchnu, ale pak mě to pustí a mě je jen smutno, že mě to nebavilo déle.
Pak se mi nechce začínat s ničím novým, protože už to nemá ten punc novoročního předsevzetí.

Měla bych zhubnout/začít něco dělat se svou postavou?
Pokud si myslíte že jo, začněte hned. Jste-li o tom přesvedčeni, nebudete čekat na nový rok, protože čím dříve, tím lépe jsou vidět výsledky. Když začnete v lednu, stejně to nedodržíte, protože pokud to počkalo do prvního ledna, tak to asi nebylo tak důležité.
Znám to. Chytne mě deprese z mého břišního špíčku a dostanu pocit, že bych měla hubnout. Což je s mým BMI indexem hloupost, na břiše nemám nic tak hrozného, aby to nespravilo trochu cviků na povolené svalstvo. Ale tenhle nepřijemný lepivý pocit měla někdy každá z nás. Pocit že celé naše tělo je špek a sádlo, chuť odřezat si každý milimetr navíc... A pokud nejste opravdu metráček a váš pocit není opodstatněný, pak vás zase rychle přejde. Mě většinou stačí sundat si oblečení špatné velikosti, se kterým tenhle pocit přichází. Když si přiznám že nemám 38, ale 40, tak jsem kočka i ve čtyřicítce velikosti. Tolik mi ještě není.
Takže shrnuto, stejně rychle jako se impulzivně rozhodnu hubnout, tak rychle změním názor. Zbytečně bych byla zklamaná, že jsem to nedokázala, i když to bylo neopodstatněné.

Měla bych být na lidi hodnější?
To je předsevzetí, které mě skoro udolá a ukecá mě abych si vůbec dávala předsevzetí. Pak si vzpomenu že nejsem Kristus, abych nastavovala druhou tvář. Oplácím každému, co dává mě. Tohle předsevzetí se sesype jako domeček z karet hned, jak mě někdo nazve lehkou děvou, případně mě jinak vytočí. I kdybych se bránila právem, stejně jsem nedodržela předsevzetí, protože jsem nebyla asertivní. A já nejsem asertivní, když někdo není dostatečně asertivní na mě. Jen bych byla zklamaná, že jsem po stopadesáte vyjela na nějakou pindu a zbořila mi tak předsevzetí. To nejde.

Měla bych něco omezit?
Nemám žádnou patologickou závislost. Umím se bavit online, offline, s knihou, venku, vevnitř... Netrpím závislostí na žádné látce, protože to je kratochvíle pro ehm, jiné lidi. Nejsem závislá na internetu, protože bez něj přežiju. Nejsem závislá na počítačových hrách, protože se umím bavit i jinak. Jen tak pro zajímavost. Pokud někdo hraje počítačové hry, tak o něm společnost řekne, že je závislák. Ale projeďme blogy rádoby přeodlišnělých náctiletých introvertek, které jsou tak jiné, až jsou zoufale stejné. Každá tvrdí, že je závislá na knihách. Voilá, to je v pořádku. A já myslela, že každá závislost je špatná.

A proto si nedávám ani jedno kýčovité předsevzetí. Vlastně jen jedno. Že půjdu do všeho se zápalem, budu makat na čemkoliv co mě bude naplňovat a bez výčitek s tím švihnu, pokud mě to již naplňovat nebude.

Tak šťastnej novej rok a já si na stvrzení své prohnilosti půjdu v úterý vyzvednout gamepad k počítači, protože ho prostě potřebuju. Ale nebojte, členský příspěvek v knihovně si zaplatím taky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Snowflake Snowflake | Web | 2. ledna 2017 v 18:32 | Reagovat

Snad mi odpustíš to, že jsem nečetla článek a i přesto komentuji. Dělám to proto, že nereaguju na článek, ale na komentář, který jsi mi zanechala na blogu. Celkem si sereš do huby (jak se to lidově řekne), protože prvně mi napíšeš, že mě od ANY nebudeš odrazovat, a potom sáhodlouhý text proč mi vlastně nezávidíš za účelem odradit mě. Prosím tě, když se ti něco nelíbí, tak se o to nezajímej. Přece v televizi, když běží film a nelíbí se ti, tak ho taky vypneš. (Pokud ne, tak promiň, neznám tě, ale bylo by divné, kdyby ses z vlastní vůle chtěla koukat na něco, co se ti nelíbí.)Tak nechápu, proč to tak neuděláš i s mou stránkou. Takže se běž chytnout za ty svá prsa a zadek, když jsou tak chtěný a už mě prosím nech být. Děkuju

2 Eliss Eliss | Web | 2. ledna 2017 v 18:47 | Reagovat

Já bych potřebovala spíše přibrat 8-)

3 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 3. ledna 2017 v 10:47 | Reagovat

[1]: To je v pohodě, stejně byl na tebe moc sebevědomej. Rýpání do pro ana puberťaček je takové moje guilty pleasure, takový adrenalinový sport. Nechceš li rýpaní, nezveřejňuj nic do čeho by se rýpat dalo. Dáváš za příklad film v televizi, to je takový krásný příklad. Když běží v televizi film, který se mi nelíbí, můžu ho vypnout. Stejně tak jako se na něj můžu podívat a pak ho zhodnotit negativně. Myslím že "nelíbí, nečti" je celkem klišé, vzhledem k tomu že internet je veřejný prostor, kde si můžu najít jakýkoliv obsah a také se k němu vyjádřit. Pokud chceš jenom pozitivní komentáře, buď přizdisráč a zapni si moderované komentáře. Budeš tam mít jenom tleskánky, zbytek smažeš a tvůj sluníčkový svět bude zase v pořádku.
Svou nekonvenční a vtipnou formou jsem chtěla poukázat na následky tvého nezdravého životního stylu, které trvají a po té co dostaneš rozum a přestaneš drasticky hubnout. Ale jelikož ti není rady, zbyde ti jen vyčítání.
A mohla sis klidně odpovědět u sebe, mám zapnuté upozornění na reakce. Takhle na sebe akorát upozorníš a přijdou další netleskánky :D

[2]: není nic jednoduššího :D

4 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 3. ledna 2017 v 21:40 | Reagovat

[1]: A hele, další tágo (blbá jak tágo, vypadá jak tágo, akorát se s ní nedá šťouchat :D)

Novoroční předsevzetí je na houby. To chce takhle novotýdenní.

5 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 8. ledna 2017 v 17:07 | Reagovat

No jo, já jenom, že tadyto: "Nejsem přece metrák, tak je to v pohodě," často u spousty lidí přerůstá v to, že metrákem postupem času jsou. Bacha na to. Já osobně už bych se ve 40 cejtila jak landwhale.
Lidi jsou povětšinou kurvy a nikdy by mě nenapadlo uvažovat nad tím, že bych měla být hodnější na všechny bez rozdílu.
Každá závislost je ve výsledku špatná, jenže co bychom bez nich dělali? Celej časoprostor, celej vesmír, celej lidskej svět drží pohromadě různý typy závislostí. Ať už se jedná o ty naše osobní, které jsou celému vesmíru ukradený, nebo o ty zákony, které celému vesmíru ukradený nejsou. Ach, vesmírný nihilismus, včera jsme o tom s mým milovaným a kamarádem kecali do půl druhý v jednom podniku po koncertě. Já se s tou myšlenkou teda osobně na 100% neztotožňuju.
Předsevzetí mi už jako samotný slovo přišlo strašně debilní od dětství. Jedno z těch slov, která se mi nelíbí fonetickým způsobem, na jeho význam sere pes, je to prostě hnusný slovo. A když se přehoupnu k jeho významu, tak je stejně pitomej, jako jeho fonetika. Předsevzetí jsou nanic, když něco chci, tak to udělám, když něco nechci, tak to neudělám. Toť vše.

Ke kauze nasrané komentující dívky, já ti nevim, ale moje guilty pleasure je taky rýpání, jenom nikoho nepreferuju, rejpam prostě do všech a to i mimo internet, když to uznam za vhodný. Zákon akce a reakce funguje. Tys něco napsala, ona reagovala. Moralizování individuálně přemýšlejících lidí je píčovina, nehledě na to, že nasraná komentující dívka se ti na tvoje rady asi zvysoka vysere. Tohle mi vždycky přišlo podobně otravný, jako katolický vymletý hlavy, co na tebe řvou, že potrat je zlo. Srát se někomu do jeho těla je zbytečný, jelikož je to to jediný, o čem bychom mohli v tomhle světě prohlásit, že nám skutečně jakž takž patří. Asi si nemáte co vyčítat.

Jo a člověka jako blbýho vyhodnotim teda spíš podle zcestnýho charakteru, morálních hodnot a názorů, ne podle toho, že chce drasticky zhubnout.

6 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 20:59 | Reagovat

[5]: A to já jsem se svýma 65 kilama v pohodě. Nikde se nic neklepe a pořád v krátký sukni bourám davy do kolen, takže v pořádku. Trend heroinových dívek v 34 velikosti už snad odchází :D
Vyčítat si se slečnou nemáme co, já se jen bavím :D

7 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 21:25 | Reagovat

[6]: No, mám za to, že heroinová je žena spíš až pokud na ní plandá i ta 32 a je vysoká. 34 je přece jenom docela normální velikost lidí, kteří nemají přes 165 cm a jsou štíhlé postavy. Resp já mám jen o šest/sedm kilo míň, než ty se 168 cm a tu 34 oblíkám docela běžně, stejně jako spousta dalších slečen svojí výšky, co znám.
Jako jasně, že ne, ale jenom konstatuju, že se zas nediv, když se někdo stejně svobodně ohradí. Ona se třeba stejně tak baví nad tím, že jsi se 65 kilama tlustý prase, který jí něco vyčítá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama