Resident Evil - Final (?) Chapter

28. ledna 2017 v 15:31 | Necroparanoia |  Zkusím vám doporučit
Protože negativních článků tu bylo už dost, dneska zkusím jeden pozitivní.Resident Evil - Final Chapter měl premiéru 27. února, to jest včera. Jsem moc ráda, že mě tam můj drahý vzal, i když mi facebook tak trochu zkazil překvapení. Můj drahý mi totiž řekl, že jdeme v pátek do kina a už mi neřekl na co jdeme, prý že překvapení.
Jenže Facebook byl zahlcen oznámeními, že v pátek proběhne premiéra a protože miluju Resident Evil v jakékoliv podobě a můj drahý mi ho tak trochu ukázal, tak jsem to nějak tušila.
Do kina jsem šla natěšená a příjemně naladěná, protože jsme si ještě předtím dali sushi a čínský nudle, ale o tom zase jindy.
V kině už jsem byla méně přijemně naladěná, protože před začátkem promítání filmu měla v místní kinokavárně, tedy v předsálí, zkoušku nějaká velmi lokální pseudorocková kapela. Velmi lokální, protože jsem si naprosto jistá, že dál než z lokace zkušebny nevylezou. Každý si do nástrojů bušil to svoje bez ohledu na to, jestli to lícuje nebo ne. Bubeník uhodil jednou v rytmu, podruhé v rytmu a pak začal do bubnů zběsile bušit, až jsem měla o ty nebohé bubny strach. Korunu tomu nasadil zpěvák, který nasadil popový hlásek nehlásek a začal zpívat do toho všeho nějakou popovou hitovku takovým tím rádobysexy zastřeným hlasem, který se tahá přes krk a je to samé "aaaaah" a "heeeeee". Vzpomněla jsem si na svou úžasnou učitelku zpěvu, která mi říkala jak mi musí hlas znít v čele a který by asi omdlela. Čekání na film venku před kinem se mi i v mraze zdálo jako dobrý nápad.
Pak jsme konečně šli do sálu a kapela po chvíli přestala. Večer se vyvíjel zase slibně. Vlastně se vyvíjel pořád dobře, protože dělat si srandu z neschopnosti jiných je velmi uspokojivé.
Film mě nadchnul od začátku do konce. Všechno bylo oproti ostatním dílům takové markantnější. Jakoby si tvůri řekli, že když zombíci mají úspěch, tak jich tam dají nekonečné davy, armádu zombíků. Nemrtví psi měli taky úspěch, tak tam dáme nekonečné smečky těhle bestií. Mila Jovovich má úspěch, tak bude celý film o ní, budeme jí přibližovat a zaostřovat a necháme jí rozehrávat nekonečné herecké výkony a emoce.
Někdo by to zkritizoval, ale já říkám: proč ne? Vždyť zombíci slibují akci, nemrtví psi mi zase slibují pořádnou porci strachu a napětí a Mila Jovovich je hezká a sexy, tak proč by jí nemohli zabírat nonostop?
Zápletka v časové tísni se rychle pohybovala dopředu a film skončil, ani jsem nevěděla jak. Já bych si klidně ještě dala přídavek.
Ale byl čas akorát na to, aby Mila Jovovich všechno zvládla, dozvěděla se o sobě překvapivou pravdu a celé to přežila s elegancí sobě vlastní. A zbýval už jen čas na to, aby si tvůrci nechali celou situaci otevřenou pro případné pokračování, nebo spinoffy. Tedy na mě to tak zapůsobilo a vůbec bych se tomu nebránila.
Jediné, co mě trochu rušilo, byla špatná práce s 3D efekty. Film byl ve 3D poutavý, detaily zombíků vykusující kusy masa trojrozměrně přímo před očima byly úchvatné, ale střihy byly příliš rychlé. Než jste si stačili vychutnat 3D záběr bestie letící přímo na vás, už zase byl střih jinam. Zkusím se na film podívat ještě bez 3D efektů a věřím, že tenhle pocit nedokončených záběrů mít nebudu.
Každopádně se film povedl a věřím, že to není tak úplně poslední kapitola, jak slibuje název. Teda vlastně v to doufám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama