Strašák alergie! Musí kočka z domu?

9. ledna 2017 v 21:49 | Necroparanoia |  Výkřiky do prázdna
Vlastně mě k tomuto článku přimělo přemýšlení nad alergií na kočky a existence kočky v jednom bytě. Není v tom ta kočka nakonec docela nevinně?NEBUDU DO SVÝCH DĚTÍ LÁDOVAT CHEMII!! NEMÁTE DÍTĚ, NEMŮŽETE VĚDĚT O ČEM MLUVÍM!!

To byl argument, který jsem se doslechla, když jsem poradila že v případě alergie není třeba dávat pryč kočku, pro kterou to je určitě stresující. Nehledě na to, že dítě jí určitě má rádo. O nějakém posilování imunity a zvykání si na alergeny ani nemluvě.
Takže vážené lesní ženy, které odmítají svým ubohým dětičkám dávat léky proti alergii a raději je uzavřou ve vakuové bublině:

Dopřejete svým dětem tyčinku Margot? Tak to vám gratuluji, obsahuje látku zvanou SY nebo také CI potravinářská žluť 3, která se vyrábí ze surového dehtu, je nevhodná pro děti a může vyvolat astma, alergie, hyperaktivitu, zažívací potíže a také může vyvolat nesnášenlivost aspirinu.
Uvaříte doma Puding od Doktora Oetkera, je jedno jakou přichuť? Obsahuje tuto látku, schovávající se pod názvem E110 taky.

Pudingy, Margotky a například pistáciová zmrzlina Prima nebo levnější bonbóny značky Doksy obsahují také látku ve složení označenou jako E124. Je velmi škodlivé a v mnoha zemích zakázené. Vyrábí se také z dehtu a může způsobit astma, alergie, závratě a hyperaktivitu. Podle některých studií je to karcinogení látka.

Pokud svým dětem dopřejete i slané mlsání v podobě takových těch hranatých slaninových křupek s proužky, tak vězte že obsahují E155, což je Hněď HT. Je nevhodná pro děti a může způsobovat astma, alergie a citlivost kůže. Kromě křupek značky Golden Snack a jiných ho ještě obsahují některé čokoládové pudingy.

Většina dětí miluje špagety s kečupem. Pokud tohle dětem vaříte, pak byste jako správní odpůrci chemie v lécích a bojovníci za bezchemické dítě měli vědět, že například kečup Hamé, ale i jiné obsahují E210 - kyselinu benzoovou, která může způsobit hyperaktivitu, poruchu pozornosti, astma, kopřivku. Je nevhodná pro děti a pokud se v jídle smíchá s kyselinou askorbinovou, vzniká karcinogení benzol.

Mnoho uzenin, i ty které se prezentují jako dětské, obsahují glutaman sodný. Zvýrazňuje chuť a vůni. Opět je to látka nevhodná pro děti a může způsobit astma, alergie, hyperaktivitu, poruchy pozornosti...

A takhle bych mohla pokračovat, ale nechce se mi. Jednak se mi vybíjí baterka na noteboku a jednak mi přijde že píšu pořád to samé.

ASTMA, ALERGIE, HYPERAKTIVITA, PORUCHY POZORNOSTI

Moment! Nejsou přesně tohle věci, se kterými se dnešní generace dětí potýká v mnohem větší míře než předchozí?
A my budeme dále odmítat léky a zavírat svoje děti před alergeny do bubliny. A krmit je u toho prefabrikovaným jídlem. A pak nadávat že se to nezlepšuje a dávat pryč mazlíčky. Stejně je to divná doba.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 10. ledna 2017 v 0:15 | Reagovat

Většina odpůrců chemie opravud nic z toho,c os tady vypsala, nekonzumuje. ;) A znám jich docela dost... ale nemyslím si, že ten názor "nebudu cpát do dítětě chemii, radši dám kočku pryč" sdílí jen odpůrci chemie. Já bych upřímně taky do dítětě nechtěla za každou cenu cpát nějaké prášky... Na druhou stranu své kočičky nade vše miluju... Asi bych se snažila držet je v jiných místnostech, než se dítě běžně vyskytuje - nevím, jetsli byto bylo co k čemu, já nikdy alergií na nic netrpěla. Slyšela jsem ale hodně rad, že nejlepší je postavit se alergenu čelem, takže bych to zkoušela i u dítěte... jen bych ho pozorně sledovala, zda se třeba nedusí... Vím, že když se nám přemnožili křečci, mamka z toho úplně omdlela a přestala na chvíli dýchat. S dítětem bych to prožít nechtěla.

A upřímně si nemyslím, že josu v dnešní době děti víc hyperaktivní než kdysi... všechny tebou jmenované poruchy tu byly, akorát nikoho nenapadlo to pojmenovávat. Dítě byloprostě zlobivé a basta. Nikdo mu neustupoval kvůli nějakému ADHD.

Já v záasdě souhlaísms  hlavní myšlenkou článku a líbí se mi, jen si myslím, že je třeba na to hledět trochu objektivněji. :)

2 Tai Todd Tai Todd | 11. ledna 2017 v 9:23 | Reagovat

Jo, mě přijde legrační, že ty co se ohání tím, že do svých dětí nebudou cpát chemie a léky atd, v drtivé většině dětem nacpou potraviny, co si právě vypsala, aniž by se podívali na etiketu. Proč něco řešit, že? Ono je snazší se zbavit příčiny, místo hledání nějakého řešení. Nejlepší jsou ještě ty, co děti úzkostlivě brání jakémukoliv kontaktu se vším, na co by mohly mít alergie ( teda kromě jídla) Mám známou, které po porodu změkl mozek, papoušek musel pryč, milovaný pes musel pryč.. jen by malá nedostala alergii. Teď mají dcery dvě, obě naprosto milují psy, ale mají na ně alergii, protože jim matka nedovolila se přiblížit blíž, jak na metr a ony si na srst neměly jak přivyknout. Moje matka má odjakživa alergii na kočky. Vyrůstala na vesnici, všude samá kočka, ale kontakt s nimi jí alergii v podstatě odstranil, prostě si zvykla. Teď má na baráku kočky taky a když se na pár dní zatoulají a vrátí se, máti se pár dní potýká s alergickou reakcí, než si zase zvykne. Ale nikdy by se koček nezbavila. Jenže, to je pro některý lidi moc namáhavý proces..A taky nemyslím, že se s těmi poruchami děti dnes víc potýkají. Jen se to víc tahá na světlo a každé zlobivé dítě je hned hyperaktivní.

3 Karol Dee Karol Dee | Web | 11. ledna 2017 v 16:55 | Reagovat

Čtu o tom často, hlavně na facebooku, skrz který se takovým kočičkám hledá domov. S tvým článkem nelze než souhlasit.

Antihistaminika nejsou žádné zásadní svinstvo. Nicméně tvá větička s posilováním imunity je poněkud zavádějící, vzhledem k tomu, že alergie je vlastně silná reakce imunitního systému, jen na něco, co není skutečným patogenem. Přesto jakási rezistence s časem vzniká, ale mechanismus toho jsem zatím nikde nevyčetla. A tak ráda bych ho znala!

Každopádně uzavírání lidi do bublin je dneska rozšířený fenomén, bakterie jsou sprosté slovo a musíme je všechny zabíjet (co na tom, že jich v těle máme ohromné spousty a jsou to naši symbionti). Když někdo vytáhne antibakteriální ubrousky a drtí si tím ruce, chce se mi brečet. O nespecifické imunitě zaručeně nikdy neslyšeli.

Ale dokážu pochopit, že ne s každou alergií je to brnkačka a při silné reakci člověk prostě svoje dítě ohrozit nechce. Mnohem horší jsou matky, které dají kočku pryč čistě jen proto, že si pořídily miminko nebo ho čekají. V podstatě bezdůvodně, někdo jim řekl, že kočky a děti nejdou dohromady nebo co. Ale to je na jiné povídání...

4 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 20:53 | Reagovat

[1]: Pak to tedy znamená že diagnózám typu ADHD přikládáme větší význam. Bohužel nějak objektivně to vidět nedokážu, nemám děti a s ADHD nemám zkušenosti.

[2]: Asi na tom něco bude. Vlastně mi pár lidí říkalo, že před lety mělo v okolí děti s příznaky ADHD, ale říkalo se o nich, že jsou jen nezvladatelní a většinou je rodiče zlomili a dnes to na ně nemá vliv. Tak nevím, no.

[3]: Asi jsem to špatně pojala, přecejen nejsem vědec a odborník přes lidské tělo :D v podstatě jsem chtěla říct, že někdy se dá alergie otupovat, až ustoupí.
Matky které dají zvířátko pryč jen proto, že budou matky a preventivně, aby se nic nestalo, mají mléko na mozku už před porodem a zasloužily by... no něco nehezkého.

5 nezenska-svine nezenska-svine | Web | 7. února 2017 v 23:21 | Reagovat

Jsou to krávy hysterický ezo bio dementky.
A to bez pardonu.
(víte že to EZO BIO pojem jsem vymyslela já? Už se ujal i mezi lesanama, který rýpou do nás, bezdětných normálních ženských, aniž by věděly, že já jsem tam infiltrovaná, a proto o všem vím, hahá) :)
Kočka NIKDY za nic nemůže. Astma se, i když to zní hrozně, dá "naučit" zvládat i bez stříkacích pumpiček. Je to psychickej tlak, ne kožichovej. Když děcko odmala učíte JEŽÍÍŠ, TU JE CHLOUPEK, UDUSÍ SE MI, je jasný, že se bude už předem dusit i z plyšáka.
takže je to věc nepřipravenosti a zveličování, ne koček.
A že do nich perou chemii horem dolem.. nebo je naopak "ničí" mytím kakaem, kurkumou, bahnem nebo jim oči při rýmě vykapávaj svým mlíkem, stříknutým z kozy...? Obojí přístup je špatnej.
matky mají moc času a žádný povinnosti no...pak maj čas na kokotiny.
Chudáci čičiny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama