Zamysleme se nad nevěrou

5. února 2017 v 20:00 | Necroparanoia |  Výkřiky o vztazích
Už dlouho přemýšlím nad tímhle článkem, ale několikrát jsem ho odložila. Zdál se mi příliš kontroverzní, možná bych někomu ťala do živého a to jsem nechtěla. Nakonec jsem ho vydala v době, kdy má každý starosti s pololetním vysvědčením, se zkouškovým obdobím případně později s vysvědčením vlastních ratolestí.


Myslíte, že vždy když muž podvede, je on ten hajzl a nevěrník? Věřte nebo ne, ale podle mě existují případy, kdy si za to žena může sama. Případným letícím kamenům se snad vyhnu.

V případě, že je ženská hádavá fúrie.
To je snad jasný, nikdo nechce doma mít peklo. Bohužel v tomhle případě by to chlap měl řešit spíš rozchodem, než podvodem, ale pokud ve vztahu figurují děti, nebo společné bydlení, chlap radši jednou za čas odejde za nějakou co je víc v pohodě, a doma to radši nějak přetrpí, aby něco změnil. V tomhle případě jsou na vinně oba, žena protože doma dělá dusno a chlap, protože je zbabělec cokoliv změnit a radši mlčí a ženu tahá za nos.

V případě, že žena odmítá to co chlap má rád.
Tohle je trochu ošemetný. Když žena odmítne dělat to, co chlap dělá rád, koleduje si o nevěru. Tím samozřejmě nemyslím nějaký praktiky německýho porna, ale úplně běžný věci nejen v posteli, případně sex samotný. Pokud žena chodí ráda do kina na slaďárny a její partner chodí s ní, ona by měla taky někdy chtít dělat něco z jeho zálib. Jinak to fungovat nebude, a chlap si najde nějakou, co je jeho zájmům blíž. Samotřejmě že nemusí mít společný úplně všechno, ale něco by jako společný základ sloužit mělo.

V případě, že žena až příliš často používá frázi "Já tu nejsem od toho..."
Vlastně jsem ani nevěděla, jak tenhle bod popsat. Pokusím se to vysvětlit. Nezastávám předpotopní názory, že ženská patří za plotnu, ale pokud je chlap živitel, ona by automaticky měla tuhle roli přimout a vytvářet takovou tu domácí pohodu. Pokud místo napečených buchet k nedělní kávě pravidelně servíruje větu "Já bych nemohla bejt domácí puťka a vyvařovat pořád." Chlap si najde radši nějakou, která ráda uvaří a upeče a ještě s úsměvem.

V případě, že o sebe žena nedbá.
Ono pokud je vám v teplácích bez makeupu fajn, klidně tak buďte. Ale ujistěte se, že váš partner sdíli přesně tenhle názor na ideální vzhled ženy, jinak se té nevěře ani nedivím. Říká se, že nad povahou si chlap nevyhoní, řečeno na plná ústa. Pokud se sejdou v páru dva, kteří to dokážou, tak je jim určitě moc dobře a ze srdce jim to přeju. Ale jsou to spíš výjimky. Jinak každý chlap preferuje minimálně občas, když má doma hezkou upravenou slečnu, které alespoň nějak záleží na tom, jak působí na okolí. Sice je to situace, kdy by opět chlap měl být chlap a říct, že takhle mu to nevyhovuje, celý problém nějak řešit; ale opět tu nevěru nějak chápu.

Každopádně by se každý problém měl řešit primárně rozhovorem a potom rozchodem. Článkem jsem nechtěla shazovat podvedené holky, naprosto s nimi soucítím a chápu, že se cítí zhrzeně a naprosto bez sebevědomí. Chtěla jsem tím jednom podotknout, že ne každý chlap který podvede je kurevník a chronický sukničkář; někdy je za nevěrou nějaký skrytý problém, o kterém je třeba před odsouzením popřemýšlet.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 5. února 2017 v 22:19 | Reagovat

Rozhovor na první místě. Samozřejmě, že ne každý chlap, který podvede, je kurevník a chronický sukničkář, ale zbabělec ano (pokud nebylo ve vztahu dohodnuto jinak teda). Přes neschopnost komunikace nejede vlak a shazovat to na "jsi hádaví fúrie, odmítáš, co mám rád, automaticky jsi nepřijmula roli vytváření domácí pohody, nedbáš o sebe", je hloupé. Pokud to někomu nevyhovuje, tak rozhovor, případně kopanec. Nevěru, která se stala, zpětně omlouvat tim, že *vyjmenované i nevyjmenované důvody*...ne eee, to takhle přece nefunguje.

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 5. února 2017 v 22:21 | Reagovat

Ideální řešení všech těhlech nesmyslů je polygamie. Já chci polygamii, klidně oboustrannou. Pokud je mezi lidmi důvěra, tak by nemělo nic hrozit. Kník. A nemuseli bychom se zabývat takovýma ošklivýma slovíčkama jako "nevěra". Ať žije důvěra! Wow, to se rýmuje.

3 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 6. února 2017 v 15:45 | Reagovat

[1]: Samozřejmě že nevěra je neomluvitelná, jenom jsem chtěla nastínit důvody, při které není na vině jen chlap. Já jsem taky pro přímé řešení problému, kdybych měla ve vztahu nějaký problém, asi bych se snažila ho vyřešit komunikací, případně rozchodem. Pro polygamii nejsem ze sobeckých důvodů, jsem rozmazlený egocentrista a odmítám se o partnera dělit s případnými vlastními dětmi, natož s někým dalším :D :D ale pokud to vyhovuje oboum stranám, tak nemám nic proti, potkala jsem pár, který spolu má volný vztah a byli to docela nekonfliktní lidé, přišlo mi že tu volnost tak nějak přenáší do jiných odvětví života a že jsou tak nějak "free cool in" :D

4 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 7. února 2017 v 13:52 | Reagovat

[3]: Jo, je mi pak líto vidět lidi, který se mezi sebou právě nedokázali z důvodu nějaký komunikační bariéry domluvit.
Hustý, s těma dětma to mam asi podobně, ale tam je spíš nějakej super egocentrismus ve smyslu toho, že nejsem ochotna se dělit s nějakýma dětma o  mojí vlastní osobu (jako že bych mohla sama sebe zanedbávat). Ale s tim partnerem je to zajímavý, mě by bylo třeba šumák, kdyby šukal s nějakýma jinýma holkama, jenom si to nedovedu představit a jsem přesvědčená, že by neměl zájem, druhá strana mince je to, že je pěkně škaredej, na druhou stranu je výřečnej a má charizma o velikosti menší planetky. Ale...on neni takovej člověk. To mě sere. Já bych spala s každym, kdo se mi zalíbí. Tak třeba do tohoto ideálního stavu věcí jednoho krásného dne dospějeme. Znám právě spoustu párů, většinou kamarádů, který to takhle maj a podle mě je to skvělá prevence proti ponorkový nemoci, hlavně když jsou spolu třeba už nějakej ten rok. Ať žije volná láska a bůh nás chraň před pohlavníma nemocema!

5 nezenska-svine nezenska-svine | Web | 7. února 2017 v 23:15 | Reagovat

Já si nemyslím, že by nevěra byla neomluvitelná.
Omluvitelná je právě v těch vyjmenovaných případech, nebo-li když má opodstatnění.
Pokud ženská celý dny ječí jako kráva, vyčítá, nebo naopak odkopne partnera poté, co ji oplodnil jako bezvýznamného nosiče peněz, pokud bezdůvodně sahá po ohrané výmluvě o bolavé hlavě a pokud jí prostě mrdá i jinak, není divu, že jde chlap jinam... ať už si jen vrznout, nebo odejde trvale.

Pokud se jako idiot chová chlap, je jasný, že jde jinam i ženská, ale v tom případě se to skoro vůbec neděje. Pokud je doma chlap na hovno - a popravdě jich je v ČR taková většina - tak ženská prostě žije "bez chlapa". Má doma jednoho debila, proč by si měla na krk věšet dalšího (= milence, ze kterýho se debil určitě taky co nevidět vyklube??)
Takže nevěra není "špatná" jako taková ... jenom je li to znuděnost nebo opovrhování člověkem, který pro vás dělá vše... za to by se pak měli řezat ptáci a ... teď mě nenapadá trest pro pindy. Zalepit?

6 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 17. února 2017 v 19:49 | Reagovat

Vlastně je ve všech případech chyba v komunikaci :-)
Když se mi něco nelíbí, tak to řeknu, ne? :-)
A buď se to řeší a nebo neřeší...
Když se to řeší, tak to buď vyřešit jde a nebo nejde.
A když se to neřeší, tak to taky nemá cenu :-)
Z mého pohledu je nevěra neomluvitelná, ale pochopitelná.
Fakt, já bych pochopila, kdyby mi chlap zahnul, ale nejsem si jistá, že bych mu to dokázala odpustit...

7 Hipís Hipís | 3. dubna 2017 v 11:43 | Reagovat

Praktiky německýho porna. :-D

Já nevím, nikdy mě nikdo nepodvedl, ale jsem trochu znechucená současnou společností, protože co jsem se odstěhovala do Prahy, neustále se s nevěrou setkávám, jako ta třetí osoba. Snad se mě od ledna ani nestalo, že by mě balil někdo svobodnej. Za to chlapi, co mají doma manželky, snoubenky, přítelkyně, myslím, že kdybych neměla úctu, může ze mě bejt áčková side hoe.

A to nemluvím o tom, že jsem to dva měsíce táhla s člověkem, který už má čtyři roky přítelkyni a neměla jsem o ní ani ponětí. Trochu mě tyhle situace ničí moje naděje o lásce až za hrob a začínám být skeptická i vůči tomu, co mě vždycky drželo nad vodou.

Ovšem přemýšlím nad tím, jestli muž miluje ženu, kterou opakovaně podvádí?

8 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 3. dubna 2017 v 23:18 | Reagovat

[7]: Nemiluje. Ale měl by si uvědomit, že není špatné přestat milovat, to se občas stane. Horší je nepřiznat to a přetvařovat se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama