Věci, na které přijdete před maturitou

2. dubna 2017 v 23:35 | Necroparanoia |  Výkřiky do prázdna
Místo toho, abych se pilně připravovala, tak na sobě pozoruji zajímavé věci, o které se samozřejmě musím podělit1) Čtyři hodiny spánku jsou vlastně úplně v pohodě.
A vůbec - kdo potřebuje spát. Spánek je pro ty, kteří nemají žádné starosti a mohou si ho dovolit.

2) Vaše tělo snese mnohem více kofeinu, než lékaři uvádí jako maximum.
Vlastně přijímáte jenom kávu a jste už celí tvoření kávou. Pozorujete na sobě abstinenční příznaky, jako je třes rukou, podráždění, halucinace...

3) Kdežto zelený čaj, který alternativci radí jako zázrak na soustředění, vůbec nepomáhá.
Můžete ho vypít termosku a stejně se soustředíte asi jako tříleté dítě. Ale vypadá pak na stole dost důležitě, když na instastories fotíte zátiší, jak se učíte.

4) Strašně vás vytáčí spolužáci, kteří na to kálí.
Vlastně to nedává smysl, protože by vám měli být ukradení, ale stejně vás rozčiluje to, jak si o sobě myslí, že jsou jedni z nadprůměrných, učení přehlíží jak lány a ještě k tomu mají hloupé výmluvy. Dost osobních výlevů. Rozčilují vás všichni spolužáci.

5) Napíšete docela dost textu, ale představa psaní na zadané téma je krajně nesympatická.
Protože nevím kdo vybírá témata k maturitním slohovkám, ale nejradši bych ho nechala je napsat všechny najednou. V jednom časovém limitu.

6) Máte výčitky svědomí, kdykoliv se od učení vzdálíte někam jinam.
Vlastně máte výčitky svědomí permanentně. Z toho, že jste se neučili víc průběžně, z toho že jste si zhruba před třemi léty šli za zábavou místo jednoho večera učení, z toho že jste někdy kolem března 2015 dovolili být nemocní...

Máme 2. dubna, tedy měsíc do maturity. Myslím že můj seznam se ještě rozroste.
A na konci bych ráda popřála štěstí všem svým spolutrpitelům. Protože ta matematika fakt není sranda.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 veruce veruce | Web | 3. dubna 2017 v 7:39 | Reagovat

Měsíc do maturity jsem si říkala, že na naučení se stačí svaťák - patřila jsem mezi ty spolužáky v bodě 4) :-D

2 Hipís Hipís | 3. dubna 2017 v 11:19 | Reagovat

Jsem taky spolužačka ze čtvrtýho bodu, ale hele, takhle moc to hrotit nemusíš. Jo, je fajn mít všechno hotový a tak, to jsem já neměla, vždycky jsem všechny úkoly odevzdávala den po termínu, radši jsem šla za školu, než abych to neodevzdala a dostala další tři práce navíc.

Neučila jsem se ani o svaťáku. Žila jsem celou dobu v domnění, že se to naučím za svaťák, protože mně to říkali všichni moji kamarádi, co už maturovali. Měli jsme téměř tři týdny volna a co jsem dělala já? Jezdila se svým nejlepším kamarádem pít čůčo za hranice na livučku na kopci. To byla pořád samá párty. A netvrdím, že jsem neměla výčitky, ale tak nějak jsem si neuměla představit, že bych to neudělala.

Zkouška z Češtiny je jednoduchá, když se jakž takž vyznáš v literární historii a když už jsi ty knížky nečetla,  přečíst si stručnej děj a něco o autorovi těsně před zkouškou ti stačí. O státní Angličtině ani nemá smysl se vyjadřovat. Jestli někdo nezvládne tuhle zkoušku, tak nevím, co celou střední dělal.

Můj největší strašák byla zkouška ze Základů společenských věd. A dobře, asi tři otázky jsem se naučila v pololetí, já jsem totiž hroznej lucker a když nás učitel zkoušel na semináři, vytáhla jsem si jedinou otázku, kterou jsem se naučila. Jinak jsem se to všechno drtila v týdnu, kdy už jsem měla oficiální ústní maturitní zkoušky, tak nějak po nocích a večerech, spát fakticky nemusíš. Na vejšce jsem zjistila, že ti vlastně stačí hodina a dvacet minut po obědě, ale takhle to u maturity fakticky hrotit nemusíš.

Jsem hroznej flákač a dítě štěstěny, takže možná proto jsem udělala maturitu s vyznamenáním, i když jsem měla absenci 42% a učení jsem do května nevytáhla. Ale fakt to zase tak těžký není, nemusíš to nijak moc hrotit, ono to vyjde. Náš učitel společenských věd říkal, že ten, kdo se na to uplně nevysere, tak to určitě udělá. Já se na to taky nevysrala uplně, i když docela dost, pořád ne uplně a hele, jsem tady a maturitní vysvědčení mám.

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 3. dubna 2017 v 20:33 | Reagovat

[1]: Já taky. Byla jsem takovouto spolužačkou i na vysoké. A nějak se to vždycky dá dát :D

4 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 3. dubna 2017 v 23:16 | Reagovat

[1]:

[2]:

[3]:
Uklidňujete mě, že můj přístup je zatím dostačující :D

5 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 4. dubna 2017 v 12:14 | Reagovat

Máš pravdu. Já jsem byla člověk, který si na všechno, úplně všechno učení sednul až o svaťáku. Jo, byl to asi trochu debilní nápad, protože jsem opravdu byla ten tejden (měli jsme jen tejden, ne jako některý zkurvený školy třeba tři tejdny) doma a nedělala nic jinýho, jen asi těch pět-šest hodin spala. Šílený. Ale dopadlo to všechno dobře.
Každopádě, jakmile se člověk prokouše prvním zkouškovým, kde jsem se musela naučit tak o 2,5*10 víc věcí, než na celou maturitu, tak docela chill no. Maturita není těžká, u maturity ti totiž většinou řeknou, co po tobě budou chtít, nebo se dá snadno odvodit, co po tobě budou chtít. Jenže někteří vyučující na vysoké škole ti to neřeknou, ani když se zeptáš. Nehledě na to, že státní maturity jsou naprosto primitivní, těch se nemusí bát snad nikdo.

6 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 9. dubna 2017 v 15:12 | Reagovat

Juj, fakt se na to netěším :D asi budu patřit do té skupiny pečlivě připravených, protože jsem hroznej nervák a jít tam s tím že to nějak odvodím by fakt nedopadlo dobře :D možná -sand- u ájiny, ale literku se fakt budu drtit hezky dopředu :D

Jinak fajn body, umím si to živě představit.. K tomu kofeinu by bylo fajn memečko :D

7 Heaven Heaven | Web | 20. května 2017 v 18:14 | Reagovat

Tohle už mám naštěstí za sebou :D Ale teda spolužáci mně v tu chvíli vytáčeli všichni, hlavně ti, kteří se učili strašně moc - třeba autory na didakťák. A pak to tam ani nebylo že :D Ale ještě horší jsou ti, kteří se moc neučí a pak dopadnou líp než ty!
Poslední týden před ústními to bylo nejhorší, nemohla jsem dělat skoro nic jiného než se učit, jinak jsem byla vystresovaná z toho, že na to kašlu a všechno zapomenu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama