Zapojuji se do pracovního procesu

28. května 2017 v 19:44 | Necroparanoia |  Výkřiky do prázdna
A můj nový pracovní 2v1 píše svůj první článek.Na co přijdete, když se zapojíte do pracovního procesu? Možná se mi budete smát, ale vzpomeňte si na svoje začátky.
Do zaměstnání je potřeba zdravotní prohlídka. Jasně, jsem totální blesk, ale mě to vůbec nenapadlo. Jistě že to vím, ale naprosto se mi takový malý detail vykouřil z hlavy a já byla dost překvapená, když jsem dostala spolu s mnoha dalšími papíry taky papír k doktorovi. Průser byl v tom, že já si jaksi zapomněla vyřídit obvodního doktora, tudíž má karta se ještě nachází u dětského lékaře, kterýžto mě v necelých jednadvaceti pošle leda tak na fialky. Uvědomuju si, že jsem pitomá a že jsem na to samozřejmě nezapomněla, ale vykálela se na to jak na placatý kámen. Nasypala jsem si popel na hlavu dostatečně a mazala k obvodnímu. Naštěstí pro mě měl volno, protože jinak nevím kde bych u nás na konci světa hledala dalšího.
Paní doktorka byla velmi milá, neměla milion připomínek k tomu, kde jsem jako celý rok byla, změřila mi tlak, řekla mi že ho mám nízký, což vím už pěkných pár let a taky mě zvážila a změřila. 165 centimetrů a 65 kilo, to vím taky. Vyplnila mi papíry a adieu, protože jsem zdravá jako řípa, tak mě tak minimálně rok neuvidí. No a ani to nebolelo, znovu si sypu popel na hlavu a nechápu proč jsem tam nešla dřív.

Najednou začínám mít potuchy o nějakých daních. Dodnes jsem se setkala s daněmi jedině v hodinách ekonomie, když jsme počítali hrubou a čistou mzdu. Dostala jsem nějaký šílený papír, kde se mě ptají snad i na pradědečka z pátého kolene. Absolutně tomu nerozumím. Až potom mi máma vysvětluje, že musím vypsat všechny rodinné příslušníky, na které bych mohla uplatnit slevu na daních, to jest manžel a děti. Nemám ani jedno, takže kolonku nechám volnou a budu mít pěkně mastný daně, žádný slevy. Máma se mi směje, že kdybych byla jako každá místní mladá slečna a začala od patnácti rodit, měla bych děti už nejméně dvě a to by pak byla úleva na daních. Vida, jak mě moje počestnost dovedla k úhoně.

Ono je třeba práci jaksi vykazovat. A slouží k tomu výkaz práce, kde budu elektronicky vykazovat hodiny. Zírala jsem na to jako zjara, protože tolik kolonek a možných názvů pro to samé jsem ještě neviděla. Jenom musím dát pozor, abych napsala správně časy, protože když vykážu 12 hodin za osmihodinovou směnu, nikdo mi nebude věřit že jsem pán času.

Ale abych nebyla jenom negativní - na konci už zbývalo podepsat jenom dohodu o mlčenlivosti a pak tam byl poměrně pozitivně laděný papír. Na konci už se mě tázali jenom na číslo účtu, na který chci posílat plat. A já všechno podepsala a prvního června mě čeká můj první pracovní den v zájmovém zařízení pro děti.
A nutnost udělat si kurz sociální pracovnice mi vůbec nevadí. Proti mému dosavadnímu studiu to bude příjemná změna a já se na to těším.

Mimochodem, výsledky maturit:
Sloh - 70%. Prý mám malou slovní zásobu. Ať si opravující přijde někdy poslechnout mé pestré vyjadřování.
Český jazyk -96%. Jak už jsem psala, letos byl opravdu jednoduchý a já jsem na konci už jen přemýšlela, jaké nehty si nechám udělat.
Matematika - 22%. Hvězdy jako já září pořád a září je taky fajn měsíc, kdy maturovat.
Ústní z českého jazyka - 28 bodů, což je nejvyšší možné skóre.
A dva odborné předměty, z obou za jedna. Protože je přece strašně logické hodnotit některé zkoušky na body a procenta a některé na známky. Prase aby se v tom vyznalo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 28. května 2017 v 20:05 | Reagovat

Hehe, tak nějakou zdravotní prohlídku můj obor nepotřebuje, naštěstí. Papír na daně... a co teprve když těsně před termínem přišel od účetní zpátky, že tam potřebuje doplnit ještě pár věcí. Koumaly jsme to dvě a nakonec jsme to vyplnily až s pomocí maminky té druhé, která je sama účetní :D Ale potěším tě - máš slevu na poplatníka a s dostatečně nízkým příjmem to znamená, že tý daně zase moc nezaplatíš, tak aspoŇ tak :D

2 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 28. května 2017 v 23:40 | Reagovat

[1]: tak to jsi mě uklidnila, že mi z mých těžce vydělaných peněz něco zbyde:D

3 Tai Todd Tai Todd | 29. května 2017 v 8:08 | Reagovat

Jo papírování :D Já toho teda posledně nevyplňovala tolik, jen dotazník v práci a onen papír na daně, kde jsem ale vypsala akorát tak jméno a datum, protože taky nemám žádné úlevy. Co se doktorů týká, já toho musela obletět docela dost. U obvoďačky jsem byla naposledy, když jsem nastupovala do staré práce, což byly skoro čtyři roky, takže jsem musela absolvovat celou prohlídku. A protože mám náročnou práci na oči, tak na oční, na neurologii a pak závodní obvoďák... dopadlo to tak, že jsem v šest ráno vyšla z domu a ve tři byla doma, jen kvůli běhání po doktorech :D Ale tam hodně dělalo, že mi zavolali ve středu, že mě berou a v pátek jsem už musela mít papíry vyřízený na školení, takže jsem měla pouhý den to oblítat, děs :D

4 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 29. května 2017 v 12:50 | Reagovat

[3]: to zní hrozivě :D ještě že mě měřili jenom tlak :D

5 Eliss Eliss | Web | 29. května 2017 v 20:16 | Reagovat

Tak ať se ti v nové práci daří 8-)

6 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 30. května 2017 v 16:36 | Reagovat

Já nechápu, jaktože maj všichni problém se slohama, když jsou naprosto primitivní a hloupý. Já měla ze slohu 95%, protože jsem jim tam prostě napsala, co chtěli, i když bylo zadání naprosto dementní. A test z češtiny je vždycky naprosto v pohodě. Ale baví mě, jak sem tam vždycky objeví něco, kvůli čemu pak negramoti bulej, jak to tam nepatří. Před dvěma lety byl legendární Jidáš, my tam před rokem měli Ezopa a tenhle rok taky něco bylo, ne? :-D  :-D Maturovat z matematiky bych se posrala, na naší umělecký škole povinná matematika jenom prvák a druhák, pak to stálo za hovno, co jsem slyšela od lidí, co si jí dali jako volitelnou. Kamarádka je kráva, protože se z tý matematiky maturovat rozhodla, sice z gymplu, ale...teď před maturitou mi neustále bulela, jaká je píča, že si nedala volitelnou výtvarku a jak to nedá. Dala. Všechna čest pro ni. Nechápu to. Chcípla bych. Stejně tak bych chcípla naplno pracovat. Asi bych se unudila k smrti, pravděpodobně mi příliš voní akademické prostředí se všim tim, jak si člověk může připadat lepší vědecký pracovník, než ostatní. A rivalita je super, hlavně, když mám k titulu nakročeno líp, než muj drahej, ačkoliv on už tu stejnou věc jako já studuje o rok dýl, páč maturoval s Jidášem. Ale no hate, nebudu hnusná, hehe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama