Protože zvířat není nikdy dost

18. července 2017 v 0:02 | Necroparanoia |  Chlubím se
A protože jsem se rozhodla trochu rozšířit svoje chovatelské obzory, pořídili jsme si užovku červenou.
Vlastně jsem hada chtěla někdy v budoucnu. Dohodli jsme se s mým drahým, že přiveze ke mně terárium i s výbavou a uvidíme, kdy nějakého seženeme. Přítel už několik hadů měl, takže byl nadšen. Já o něco málo méně, protože jsem dostala strach, že v péči o tvora pro mě dosud neznámého něco zvořu. Ale přítel mě překvapil a s terárkem přivezl i půlroční užovku, která se zatím tváří jako albín.

Přítel mi vysvětlil pár poměrně jednoduchých pouček. Dbát na správně zavřené terárko, nebo mi had vezme roha. Za jeho nepřítomnosti krmit podle jím stanoveného harmonogramu přesně jedno holátko. Prý se časem naučím spozorovat, jak často potřebuje jíst a odpozoruju její cyklus trávení. Zatím vidím kulový a ne to, jestli má hlad. Zatím jsem ráda, že v teráriu vidím samotnýho hada.
Protože je to chronickej zakopávač a dělá všechno proto, aby mi přivodil infarkt při leknutí, že utekl. Když už jsem si pomalu začala zvykat, že je většinou někde v zákopu, vymyslela si novou kratochvíli. Viset na lampě a smát se mi, jak opatrně uklízím špinavou rašelinu se strachem, že do ní šťouchnu. Pohled k nezaplacení.


Na ruku zatím zkouší jenom přítel, já tiše sleduji z povzdálí a někdy se odvážím decentně pohladit, protože na mě startuje. Myslím že pohlaví jsem jí vybrala dobře, je to jasná ženská. Pohlaví se prý dá zjistit až bude větší, ale já to asi nechám takhle, nějak nejsem připravená na to, že moje Valkýra s tak majestátním jménem by mohla mít dva penisy.


To mě v anatomii hadůdost zarazilo. Nějak si nedovedu předsravit, jak to asi ten samec pak dělá. Jestli používá oba najednou, oba na střídačku, nebo jeden na jednu samici a druhý na druhou. To musím někde zjistit, jinak nebudu zase klidně spát.

Nejvíc jsem se obávala soužití s kočkami, ale ty existenci terárka okázale ignorují a berou ho jako další zbytečný nábytek, který se nehodí ke spaní, tudíž je naprosto nezajímavý. Nepřipouští si, že by v něm bylo cokoliv živého. Stačí jedno pravidlo - pořád mít kočku v místnosti s teráriem na očích a nepouštět jí do místnosti vůbec, když je had venku na ruce. Moje kočky jsou naučené, že ne vždy smí do každé místnosti a někdy je prostě zavřeno i když se dožadují otevření, takže to také nijak těžce nenesou.

Vlastně jsem bohem v teráriu. Já jsem rozhodla, že aktuální den je od devíti ráno do devíti večer. V devět večer moje boží ruka zhasne světlo a had se stává aktivnější. V této době taky žere, asi nechce abych na ní civěla. Myšku jsem minule dala kolem sedmé, ale zmizela až v jedenáct. Valkýra holt dává přednost nočním svačinkám.
Také přináším pravidelná období dešťů z rozprašovače, jak se na správného boha sluší a patří. Každé ráno a někdy i odpoledne svou činností vytvářím to zvláštní vlhké dusno a zapařeno, ve kterém se mi rolují chlupy na ruce, když jí dám do terária, ale ona si spokojeně libuje na svém kameni, takže to asi dělám dobře.
Asi tři dny od jejího zabydlení u nás stihla spořádat jednu myš a předvést přímo ukázkovou svlečku v jednom velkém kusu. To je prý dobré znamení, takže myslím že se zatím starám dobře. Po svlečce dostala jednu myšku, kterou zblajzla během pár hodin. Výtrusy vytváří podstivě a baví se pozorováním, jak je uklízím. To mají s kočkama společné.

No a za nekvalitní fotku se omlouvám, ale během denního osvětlení se jí moc pózovat nechce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tai Todd Tai Todd | 19. července 2017 v 15:18 | Reagovat

Škoda, že nevidím tu fotku, je v nějak obřím rozlišení nebo mi to prostě počítač ukazuje špatně. taky se na hada chystám, nejspíš brzo, spolubydlící hada chtěla vždycky, ale její otčím z nich má panickou hrůzu. Teď už ale bydlíme spolu a obě bychom ho chtěli, tak uvidíme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama