Čtyři roky v prdeli

26. února 2018 v 21:55 | Necroparanoia |  Výkřiky do prázdna
Ne, tohle nebude článek o politice. V tomhle článku se dozvíte, jak jsem přišla o svůj Instagram, který jsem budovala čtyři roky.Mám Instagram už od nepaměti. Jak jistě víte, nejsem unikátní sněhová vločka a nemyslím si, že sociální sítě jsou zlo a mají nás desocializovat a sledovat. Sociální sítě mám ráda a ráda je využívám a Instagram je asi moje nejoblíbenější. Nemusím číst mentální výblitky pologramotných lidí, prostě jen koukám na obrázky a srdíčkuju když líbí a jedu dál když nelíbí. Easy!

Můj Instagram čítal asi 900 sledujících, což už docela potěší. Byly na něm převážně moje kočky, taky můj had a v neposlední řadě já a můj drahý. Za čtyři roky se nashromáždila pořádná sbírka fotek. I když některý byly divný, rozmazaný nebo focený kalkulačkou, chtěla jsem si je ponechat. Když Instagram uvedl funkci archivace, tak jsem jich hodně přesunula do archivu a ráda jsem se k nim jen tak vracela. Třeba když Ťapka byla malá a já jí našla a zachránila z ulice, když jsem se jen tak vyfotila na zastávce, kde jsem na začátku našeho vztahu čekala na svého milého, ta fotka měla tak neskutečný náboj emocí...

Ale dost tlachání o zbytečnostech. V poslední době jsem zaznamenala divnou věc na svém Instagramu. Nejdřív mě začalo sledovat několik prazvláštních účtů. V názvu vždy měli anglické mužské jméno a číslo. Neměli ani profilovou fotku, ani žádný jiný fotky. Nesledoval je nikdo, ale sami sledovali několik tisíc lidí. Teď to popisuju jak nejděsivější creepypastu, ale je jasné že šlo o strojovou aktivitu nějakých spamovacích robotů.

Pak mi začaly samy od sebe mizet mnou nahrané fotky. Nahrála jsem fotku svojí kočky Chilli. Použila jsem obvyklé hashtagy, jako je catsofinstagram, blackcats, cute, cat, meow, kitty a podobně. A od té doby jakákoliv další fotka od téhle zmizela. Vždy se smazalo cokoliv co jsem nahrála, aby tahle kočka byla poslední. Už zase to dramatizuju, jako kdybych vyprávěla rádoby strašidelnou historku u táboráku.

Napadlo mě, že mě třeba nahlašuje někdo, komu ležím v žaludku a rozhodla jsem se, že ho to za pár dní přestane bavit a bude klid. Pro jistotu jsem v zabezpečení odpojila všechny propojené aplikace a změnila heslo.

No a pak jsem se jednou odpoledne chtěla podívat na Instagram a naskočila mi hláška, že bylo znovu změněno heslo a že ho musím zadat, abych se přihlásila. Zadávala jsem staré i nové heslo ale žádné nefungovalo. To jsem ještě netušila habaďůru a myslela si, že jsem prostě pitomá a v novém hesle vymyslela nějakou vifikundaci, kterou záhy zapomněla. Stává se mi to celkem běžně, ani si nepřejte vědět kolikrát jsem si musela požádat o nové heslo k Apple ID, protože jsem si vymyslela nějaké neprolomitelné a zapomněla ho hned po prvním zadání.

Požádala jsem si tedy o nové heslo k Instagramu, ale na mail, který mám s Instagramem spojený, nic nepřišlo. Ani po několikáté zkoušce. Když jsem se chtěla přihlásit pomocí emailu přes počítač, tak mi to řeklo, že s mým emailem není spojený žádný účet. Z toho jsem usoudila, že někdo můj účet prolomil, změnil heslo a změnil i kontaktní email.

No a já mám velký hnědý... vyhnu se vulgaritě, i když jsem naštvaná. Můj účet už asi ani neexistuje, protože pod mým uživatelským jménem se najít nedá. Řekla bych, že je prostě deaktivovaný, protože mi zatím nikdo neříkal, že by mě sledoval a sdílela jsem nějaký prásárny.

Doufám, že si teď dobře honí nad fotkami mých koček. Já jim to z celýho srdce přeju a začínám od znovu. Ale nový začátek mě baví možná víc, než můj předchozí účet, takže je to docela win.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hrobárka Hrobárka | Web | 26. února 2018 v 22:12 | Reagovat

Spambotov a šmejdov je všade jak nasr...
Veľa šťastia s novým účtom a snáď ti ho už nikto nečmajzne.
:-D Mne nemajú veľmi čo čmajznúť...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama