Jak jsem se nechala zlákat umělými nehty a jak mě to přešlo

12. března 2018 v 23:25 | Necroparanoia |  Výkřiky do prázdna
Aneb za jakých předpokladů se hodí si umělé nehty nechat udělat a za jakých absolutně ne.Jednou mě takhle napadlo, že jsem ještě nezkusila mít umělé nehty. Chvíli jsem tu myšlenku zavrhovala, ale nakonec jsem se nechala zlákat tím, že je to pořád hezké s minimem úsilí. Uklidňovala jsem se vidinou, že když to nebude tak super, jak jsem si myslela, tak to přece můžu kdykoliv sundat, že jo. Jak bláhová jsem zase jednou byla.
Předem říkám, že jsem si našla nehtařku, která pracuje s kvalitními materiály, má na to školu a je fakt moc šikovná a neházím na ní špínu. Článek je o tom, jak jsme se dlouhodobě nedokázaly časově sesynchronizovat a mě pak vlastně došlo, že je mi lépe bez nich.

Takže se nepouštějte do umělých nehtů za předpokladu že:

Že nevypadáte každý den, jako byste zrovna plánovala usedat na královský trůn v Ženovii a nemáte jednotný styl oblečení. Můj styl oblékání je proměnlivější než letošní zima. Jeden den bych mohla předsedat porotě v miss, druhý zase řečnit na sjezdu německého klubu turistů a třetí zase z fleku na koncert Marilyna Mansona. Další den jsem boho dívka z woodstocku no a než pracovní týden pomine, tak jsem zase vzorná úřednice v pouzdrové sukni s drdolem. No a když si nechám udělat jedny nehty na tři neděle, tak se prostě nedají vyladit ke všem mým podobám.

Že napíšete tolik co já. Administrativa mojí práce se skládá ze samého psaní. No a to se dělá s nehty pěkně blbě a pomalu. Co je nemám, tak efektivita mojí práce stoupla a co jsem stihla za dvě hodiny, mám dneska za hodinu.

Že nahrajete na počítači tolik hodin, co já. Když hraju obyčejné simíky, tak nehty nijak zvlášť nevadí, ale pak vezmu do ruky gamepad nebo si chci zahrát nějakou střílečku a je apokalypsa. Obzvlášť kooperační střílečku. To si takhle chcete střílet, ostatní ve hře čekají na vaší podporu, ale váš dlouhý nehet zavadí při pohybu o tlačítko ESC a vy jen bezmocně koukáte, jak spoluhráč umírá a řve na vás "Bože co děláš, kde zase seš?" Kde byste byli. V hlavním menu jste. Nene, tohle nešlo. Nehledě nato, že mě dlouhé nehty nutily držet ruku na klávesnici tak zvláštně naplocho a moje karpály by mi jednou nepoděkovaly.

Že jste hrom do police jako já. Když spadnete normálně na schodech, tak to bolí a možná je z toho nějaká ta modřina, ale vaše přírodní nehty dlouhé maximálně půl centimetru to nijak neohrozí. Ale s umělými jsem si urazila i dva svoje, což vytvoří trhlinu až do nehtového lůžka a neuvěřitelně to bolí. Skučela jsem bolestí dva dny, než mi nehtové lůžko otupělo. Problém je v tom, že já mám tendenci nejen padat ze schodů, ale taky si přivírat ruce do dvířek v lince, narážet do nábytku nehty, skřípat si je do dveří u auta… to by za nějakou dobu bylo neslučitelné se životem.

Že máte doma hada, kterého chcete brát do ruky. A ten had nenávidí vaše nehty. Kdykoliv jsem se ho pokusila vzít do ruky, tak se mu to moc nelíbilo a někdy se dokonce pokoušel startovat. Zřejmě proto, že necítil oporu v prstech, na kterou je zvyklý. Možná ho nehty nepříjemně dloubaly, kdo ví. Každopádně když jednou utekl pod gauč a já musela jít poprosit mámu, aby mi ho pomohla vyndat, protože mě absolutně nešlo ho uchopit, věděla jsem, že na další už ani nechci. Mimochodem od té doby co je nemám jsme s hadem docela kamarádi a už po mě nikdy nestartovala.

Dneska jsem se zbavila posledních umělých nehtů a už mám všechny jen svoje. Právě včas, v pátek jdu na ples a vypadala bych tam jak čarodějnice s dvoucentimetrovými drápy na palcích a nikde jinde. Mimochodem do konce týdne mám připravený ještě článek o tom, jak jsem totálně podělala barvení vlasů, takže kdo se chce smát tomu, jaké jsem trdlo a jak se jednou zničím honbou za vysněným vzhledem, tak se má na co těšit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. března 2018 v 10:39 | Reagovat

Umělý nehty se mi nikdy nelíbily. A nikdy si je nenechám udělat ze stejných důvodů. Psát? Pfff, mě otravují i moje vlastní nehty, sice jsou hezčí, když jsou delší, ale zacházet s počítačem hodlám jenom s krátkýma. Mít tak blbě položený prsty na klávesnici na plocho nikdy! :D A já zase furt narážím nehtama do všech povrchů včetně zdí. Doma mám nad postelí v modrým nátěru normálně "zábody" od nehtů, jak jsem kolikrát omylem narazila rukou do zdi. Prostě mimo :D A tohle s umělýma nehtama? Brrr.

2 stuprum stuprum | Web | Sobota v 14:53 | Reagovat

Nenávidím umělou nehtovinu, hyzdí přirozený půvab nehtíků!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama